YTÜ 12. RLC Günleri Büyük İlgi Gördü

Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulubü tarafından her yıl düzenlenen RLC Günleri, bu sene de büyük ilgi gördü. Bu sene 12.si düzenlenen RLC Günleri’nde sektörün önde gelen firmaları üniversite öğrencileri ve katılımcılarla buluştu.

ytu-rlc-gunleri

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) öğrencileri tarafından 2005 yılında ‘Elektronik Günleri’ ismi adı altında ve ‘Sadece Derse Girerek Mühendis Olunmaz’ sloganıyla başlatılan ve yıllarca devam ettirilen daha sonra ismi RLC Günleri olan etkinlik bu yılda büyük ilgi gördü. Elektrik, elektronik, aydınlatma, otomasyon ve bilişim alanları konularını kapsayan etkinlik 23-24-25 Şubat 2016 tarihlerinde YTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

ytu-12-rlc-gunleri

‘Sektörün En Bilinen Öğrenci Etkinliği’ ünvanını alan RLC Günleri’ne bu yıl Philips Türkiye CEO’su Göktuğ Gür, Schneider Electric Partner & Projects Bussiness VP Erhan Kaya, Siemens Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Ersoy,  ve birbirinden değerli sektörün önemli isimleri katılımcılarla bir araya geldi. Katılımcılar 3 gün boyunca devam eden etkinlikte,  “Elektrikli Araçlar”, “Nükleer Enerji”, “Endüstri 4.0”, “Yeni Nesil Robotlar”, “Akıllı Ev Sistemleri”, “Güneş-Rüzgar Enerjisi”, “CV Hazırlama ve kariyer”, “Satış Mühendisliği” gibi konularda sunumlar yaptı.

YTÜ 12. RLC Günleri’nde 10 programa katılan öğrencilere sertifika verildi.

Konuya benzer diğer yazılar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir