Yıldız Robocon 17’de Robotların Mücadelesi Nefes Kesecek!

Yıldız Teknik Üniversitesi Robotik ve Otomasyon Kulübü(YTÜ ROK) tarafından 2014 yılında ilk olarak Yıldız Savaşları ismiyle düzenlenmeye başlanan ve bu sene yeni ismi Yıldız Robocon(Robotics Contest) ile düzenlenecek etkinlikte robotların mücadelesi yine nefes kesecek!

yildiz-robocon-yildiz-savaslari-2017

3 yıldır Yıldız Savaşları ismiyle gerçekleştirilen ve katılımcılardan büyük beğeni toplayan etkinlik bu sene yeni ismi Yıldız Robocon adıyla düzenleniyor. Etkinliğin organizatörü YTÜ ROK tarafından yapılan açıklamaya göre bu yıl robot yarışları;  yangın söndüren, çizgi izleyen, robocross, labirent çözen, mini sumo, serbest ve “yıldız savaşları” özel kategorisi olmak üzere 7 farklı kategoride yapılacak. Geçtiğimiz yıllarda katılımın bir hayli yoğun olduğu etkinliğin bu yıl katılımcı sayısını daha da arttıracağı düşünülüyor.

Elektrik, elektronik, bilgisayar, kontrol ve otomasyon, makine mühendisliği, mekatronik öğrencileriyle beraber robotlara ilgisi olan herkesin katılabileceği Yıldız Robocon etkinliğinin “Yıldız Savaşları” kategorisi yarışlarında robotlar; arena sınırları dahilinde uzaktan kumanda ile kontrol edilen testereyle parçalama, kaldırıp fırlatma, ateş püskürtme vb özel silahlarıyla birbiriyle mücadele edecek.

YTÜ ROK tarafından düzenlenen Yıldız Robocon’da robot yarışlarının yanı sıra etkinliğe destek veren şirketler için de fuar alanında şirketlerin yer alacağı stantlar kurulacak. Etkinlik boyunca akademisyenler ve şirket yetkilileri tarafından robotik ve kontrol konuları kapsamında söyleşiler, seminerler ve sergiler düzenlenecek.

Yıldız Robocon(Robotics Contest) etkinliği 25 ve 26 Mart 2017 tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Etkinlik ile ilgili detaylı bilgi ve kayıt için yildizrobocon.org internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Konuya benzer diğer yazılar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir