YTÜ 11. İLTEK Günleri 22 Mart’ta Başlıyor

Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulubü’nce her sene düzenlenen İleri Teknoloji (İLTEK) Günleri bu sene de dünyaca ünlü firmaları öğrenciler ve katılımcılarla buluşturacak. Bu sene 11.’si düzenlenecek olan İLTEK Günleri 22-23-24 Mart 2016 tarihlerinde YTÜ Elektrik Elektronik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

ytu-iltek-gunleri

2006 yılında YTÜ öğrencileri tarafından “Teknolojinin Gerisinde Kalmayın” sloganıyla ve “İletişim Teknolojileri Günleri” adı altında başlayan ve ismi daha sonra İLTEK Günleri olarak değiştirilen etkinlik bu yıl da iletişim, bilişim ve telekomünikasyon sektörlerini incelemeye devam edecek. 22-23-24 Mart tarihlerinde ‘Teknolojinin Gerisinde Kalmayın‘ sloganıyla gerçekleşecek etkinlik Davutpaşa Kampüsü Elektrik Elektronik Fakültesi Konferans Salonu’nda olacak. Etkinliğe katılım ücretsiz olup, 10 oturuma katılan öğrencilere sertifika verilecek.

Sektörde sadece ülkemizde değil dünya çapında önde gelen firmaların öğrenciler ile buluşacağı İLTEK Günleri bu yıl Turkcell Akademi’nin Platin, Türksat ve Huawei’nin Altın, Ericsson ,Koç Sistem ve Ekin Technology’nin Gümüş ve Etiya’nın Destek Sponsorluğunda gerçekleşecek . Ayrıca TÜTED, TBD gibi önemli derneklerin de bulunduğu paneller ve CEO Forum gibi oturumlarla sektör mercek altına alınacak.

Etkinlikte günümüzün popüler konularından 4.5G teknolojisi, nesnelerin interneti, siber güvenlik, yerli ar-ge, biyometrik sistemler, akıllı şehirler, uydu ve uzay teknolojileri ve maker hareketi gibi konular ele alınacak.

11. İLTEK Günleri‘nde ayrıca 24 Mart tarihinde Maker’s Türkiye, İstanbul MakerLab, Maker Çocuk ve GelecekHane’nin destekleri ile Maker Fuarı gerçekleştirilecek.

Etkinliğe katılmak isteyenler http://iltek.ytuieee.com adresinden ücretsiz olarak kayıt olabilirler.

ytu-11-iltek-gunleri

Konuya benzer diğer yazılar...

3 Yorum

  1. Eren dedi ki:

    YTÜ IEEE Kulubü yine mükemmel bir etkinliğe imza attı. İltek günlerinde ilgi gayet yoğundu. Bu ilginin önümüzdeki senelerde de devam etmesi dileğiyle

  2. Caner Ersin dedi ki:

    RLC Günlerinden sonra en büyük etkinlik İLTEK Günleri. Özellikle elektrik mühendislerinin bu etkinlikleri kaçırmaması gerek. Teşekkürler IEEE!

  3. Ezgi Göktürk dedi ki:

    Dünyaca ünlü firmaların üniversitede öğrencilerin ayağına kadar getirilmesi güzel bir olay. Öğrenciler bu fırsatı iyi değerlendirmeli ve bu tarz etkinliklere mutlaka katılmalı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir