13.RLC Günleri Sektörün Liderlerini YTÜ’de Buluşturacak!

13.RLC Günleri “Sektörün En Bilinen Öğrenci Etkinliği” sloganıyla 28 Şubat 2017 ile 2 Mart 2017 tarihleri arasında 3 gün boyunca Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde bulunan Elektrik-Elektronik Fakültesi’nde gerçekleşecek!

13-rlc-gunleri

13. RLC GÜNLERİ

2005’te ilk kez “Elektronik Günleri” ismiyle düzenlenen RLC Günleri her yıl olduğu gibi bu yıl da sektörün liderlerini öğrencilerle buluşturacak.  Elektrik, Elektronik, Aydınlatma ve Otomasyon Sistemleri gibi çeşitli bölümleri kapsayan etkinlik her sene katılımcı sayısını daha da arttırarak ülkemizde öğrenci-şirket-akademisyen işbirliğine imkan sağlıyor.

Sektörde önemli bir yere sahip etkinlik Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü tarafından düzenleniyor. RLC Günleri etkinliğinde ilk amaç; öğrencilerin iş hayatlarına atılmadan önce, sektörde tecrübeye sahip kişilerle öğrencileri biraraya getirerek akıllarına takılan soru işaretlerini çözüme kavuşturmalarına yardımcı olmak; buna ek olarak sürekli gelişen teknolojiyi takip ederek, öğrencilere bu teknolojilerden yararlanma olanağı sunmaktır. Etkinliğe katılan öğrencilerin en üst düzeyde verim almaları hedeflenmektedir.

13.RLC GÜNLERİ’NDE SEKTÖRDEN BİLİNEN İSİMLER

Geçen sene gerçekleşen 12.RLC Günlerinde 53 farklı üniversiteden gelen 2700’e yaklaşan katılımcı ile bir rekora imza atılmıştı. Bu başarının bu yıl da gerçekleşmesi bekleniyor. 13.RLC Günleri etkinliğinde Siemens Genel Müdür Yardımcısı A. Rıza Ersoy dahil olmak üzere sektörde bilinen önemli isimler yer alacak.

Sektörün liderlerini öğrencilerle buluşturan bu etkinlik 3 gün boyunca; 28 Şubat, 1 ve 2 Mart 2017 tarihlerinde YTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşecek. 13.RLC Günleri‘ne katılabilmek için rlc.ytuieee.com adresinden ücretsiz bir şekilde kayıt olmanız gerekiyor.

Bende bir Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği öğrencisi olarak etkinliği düzenleyen YTÜ İEEE Kulübü’ne teşekkür ederim.

Konuya benzer diğer yazılar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir