Birçok İlde Elektrikler Kesildi

thumbs_b_c_6d9c597d59517c1d07e4f44700d82658

Geçtiğimiz gün büyük şehirler başta olmak üzere Türkiye’nin farklı noktalarındaki illerde elektrik kesintisi meydana geldi. Elektriğin ne zaman geri geleceğini öğrenmek adına dağıtım firmalarının telefonlarını arayan vatandaşlar hatları kilitlerken, yoğun talebe dayanamayan dağıtım şirketlerinin web sitelerine de erişim sorunu yaşandı. İstanbul, Ankara, Kocaeli ve İzmir’in yanı sıra Hakkari ve Van gibi şehirlerde oturan halk, elektrik kesintilerinden şikayetçi oldu. Saat 22.30’da başlayan elektrik kesintisi saat 23’e kadar sürdü. Twitter ve Facebook gibi sosyal mecralar elektriklerinin kesildiğini yazan kullanıcıların mesajlarıyla doldu.

KESİNTİ NEDEN KAYNAKLANDI?

Konuyla ilgili ilk açıklama gözlerin çevrildiği TEİAŞ’tan geldi. Ülke genelinde yaşanan elektrik kesintileriyle ilgili kriz masası oluşturduklarını belirten TEAŞ yetkilileri, söz konusu kesintinin yüksek gerilim hatlarından kaynaklandığını açıkladı. Şiddetli yağış ve fırtına sebebiyle yüksek gerilim hatlarının arızalanması sonucu elektriklerin kesildiği ifade edildi.

SİTELER ÇÖKTÜ, TELEFONLAR KİLİTLENDİ

Elektrik dağıtım firmaları BEDAŞ ve AYEDAŞ’ın web sitesi, kesintinin ne zaman düzeleceğiyle ilgili bilgi almak için ziyaret eden binlerce kişinin oluşturduğu yükü kaldıramayarak çöktü. Ancak şuan itibariyle siteler açık durumda. Aynı zamanda telefon hatları da dün gece bir hayli yoğundu.

Türkiye’nin karanlığa gömüldüğü dakikalar yaklaşık 1 saatten biraz daha fazla sürdü. 22.30’da kesilen elektriklerin arızanın giderilmesiyle birlikte geri gelmesi saat 23’ü buldu. Vatandaşlar, yaşanan kesintilerin en aza indirilmesi için gerekli tedbirlerin alınması talebinde bulundu.

Konuya benzer diğer yazılar...

1 Yorum

  1. Ali dedi ki:

    Gerçekten bazen bu kesintiler çok can sıkıcı oluyor.Kimi zaman gidip geliyor gidip geliyor.Bir keresinde kombimiz açık olduğu için elektrik birden gidip geldi kombi bozuldu.Gerçekten tedbir lazım artık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir