Anonymous, Türkiye’nin Elektrik Sistemlerine Saldırıyor!

Mehmet İshak Telli’nin iddiasına göre soğuk savaş ortamında Rusya’yı destekleyen Anonymous hacker grubu gözünü bu kez de Türkiye’nin elektrik sistemlerine dikti. Korsanlar, Türkiye’nin elektriğini kesmek için yoğun saldırılarda bulunuyor fakat henüz bir aşama kaydedemedi.

elektrik-sistemi-hack

Politik olaylar nedeniyle Türkiye’ye karşı Rusya’yı destekleyen ünlü hacker grubu Anonymous ülkemize siber saldırılar başlatmış; önce bankalara saldıran Anonymous, ülkemizden gelen karşı saldırılar sonrası geri adım atmak zorunda kalmıştı. Hatırlayacağınız üzere ülkemizde bulunan Ay Yıldız Tim isimli hackerlar, karşı saldırı olarak Anonymous’un internet sitesini hacklemişti.

Karşılıklı siber saldırılar halen devam ediyor. ‘Ayyıldız Tim’ kitabının yazarı ve siber savaş uzmanı Mehmet İshak Telli’ye göre Anonymous, Türkiye’nin elektrik dağıtım sistemlerine saldırarak ülkenin elektriğini kesmeye çalışıyor. Telli, elektrik sistemi altyapısını kilitlemeye yönelik yoğun saldırıların olduğunu söylüyor.

Telli, saldırılarla ülkenin elektriğini kesmenin mümkün olduğunu söyledi ve ülkemizde geçen sene yaşanan elektrik kesintisini buna örnek gösterdi. Geçen sene birkaç il dışında tüm illerin elektriği kesilmişti. Mehmet İshak Telli’ye göre bunu yapan hackerlardı.

Günümüzde siber savaşların, kanlı terör olayları kadar tehlikeli olduğunu söyleyen Telli, bu çağda hackerlerın her türlü sisteme girebildiklerini, elektrikleri, baraj kapaklarını açıp kapatabileceklerini hatta uçakları indirebileceklerini söyledi.

Sistemlere saldırı olduğu konusunda resmi bir açıklama olmadığını ve bunun bir iddia olduğunu belirtelim.

paylaşmak güzeldir..Share on Facebook15Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest1

Anonymous, Türkiye’nin Elektrik Sistemlerine Saldırıyor!” için 3 yorum

 • 25 Ocak 2016 tarihinde, saat 15:34
  Permalink

  Bence korkmamıza gerek yok.Gereğinin yapılacağını zannediyorum.Ve büyük bi hasar verebileceklerinide sanmıyorum.

  Yanıtla
 • 13 Şubat 2016 tarihinde, saat 21:11
  Permalink

  Bu siber savaşın şimdi de elektrik sistemlerine sıçraması gerçekten endişelendiriyor. Eğer başarılı olurlarsa günlerce elektriksiz kalabiliriz.

  Yanıtla
 • 25 Nisan 2016 tarihinde, saat 22:43
  Permalink

  Mersisten sonra böylesi bir durum pekte şaşırtmadı. Bir ülkenin elektrik bağlantılarına sızdıktan sonra istedikleri zaman istedikleri karmaşayı yaratabilirler pek güven vermiyor olan bitenler.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir