Anonymous, Türkiye’nin Elektrik Sistemlerine Saldırıyor!

Mehmet İshak Telli’nin iddiasına göre soğuk savaş ortamında Rusya’yı destekleyen Anonymous hacker grubu gözünü bu kez de Türkiye’nin elektrik sistemlerine dikti. Korsanlar, Türkiye’nin elektriğini kesmek için yoğun saldırılarda bulunuyor fakat henüz bir aşama kaydedemedi.

elektrik-sistemi-hack

Politik olaylar nedeniyle Türkiye’ye karşı Rusya’yı destekleyen ünlü hacker grubu Anonymous ülkemize siber saldırılar başlatmış; önce bankalara saldıran Anonymous, ülkemizden gelen karşı saldırılar sonrası geri adım atmak zorunda kalmıştı. Hatırlayacağınız üzere ülkemizde bulunan Ay Yıldız Tim isimli hackerlar, karşı saldırı olarak Anonymous’un internet sitesini hacklemişti.

Karşılıklı siber saldırılar halen devam ediyor. ‘Ayyıldız Tim’ kitabının yazarı ve siber savaş uzmanı Mehmet İshak Telli’ye göre Anonymous, Türkiye’nin elektrik dağıtım sistemlerine saldırarak ülkenin elektriğini kesmeye çalışıyor. Telli, elektrik sistemi altyapısını kilitlemeye yönelik yoğun saldırıların olduğunu söylüyor.

Telli, saldırılarla ülkenin elektriğini kesmenin mümkün olduğunu söyledi ve ülkemizde geçen sene yaşanan elektrik kesintisini buna örnek gösterdi. Geçen sene birkaç il dışında tüm illerin elektriği kesilmişti. Mehmet İshak Telli’ye göre bunu yapan hackerlardı.

Günümüzde siber savaşların, kanlı terör olayları kadar tehlikeli olduğunu söyleyen Telli, bu çağda hackerlerın her türlü sisteme girebildiklerini, elektrikleri, baraj kapaklarını açıp kapatabileceklerini hatta uçakları indirebileceklerini söyledi.

Sistemlere saldırı olduğu konusunda resmi bir açıklama olmadığını ve bunun bir iddia olduğunu belirtelim.

Konuya benzer diğer yazılar...

3 Yorum

  1. Muhammed Enes dedi ki:

    Bence korkmamıza gerek yok.Gereğinin yapılacağını zannediyorum.Ve büyük bi hasar verebileceklerinide sanmıyorum.

  2. Gizem Aksu dedi ki:

    Bu siber savaşın şimdi de elektrik sistemlerine sıçraması gerçekten endişelendiriyor. Eğer başarılı olurlarsa günlerce elektriksiz kalabiliriz.

  3. Batuhan Akbaba dedi ki:

    Mersisten sonra böylesi bir durum pekte şaşırtmadı. Bir ülkenin elektrik bağlantılarına sızdıktan sonra istedikleri zaman istedikleri karmaşayı yaratabilirler pek güven vermiyor olan bitenler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir