Hakkımda

Merhaba ben Mesut;

İlkokul ve liseyi Çanakkale’de okudum. 2008’de ilk web sitemle internete adım attım. O günden beri birçok internet sitesi açıp kapattım. Bunun haricinde halen aktifliğini koruyan bir kaç web sitem daha bulunuyor.

hakkimdaHTML/PHP, web tasarımı, internet, sosyal medya ve bilgisayar alanlarında bilgi sahibi olmakla birlikte Elektrik Mühendisliği bölümünü kazanmamın ardından daha çok Elektrik ve Elektronik alanlarına yöneldim. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünde eğitimime devam etmekteyim.

Elektrik Mühendisliğini neden seçtiğimi merak edenler olacaktır. Kısaca anlatmam gerekirse bilgisayar, teknoloji ve elektroniğe eskiden beri ilgi duyan biriyim. Tercih döneminde karşıma bunun haricinde bir kaç seçenek daha çıktı tabi ki. Fakat araştırmalarım sonucu Elektrik Mühendisliği’nin daha geniş bir çalışma alanınına sahip ve daha aranan bir bölüm olduğunu gördüm. Ayrıca beni bu bölüme çeken diğer bir etken ise ülkemizde sadece 4 üniversitede açılmış bölüm olması ve her yıl verilen mezun sayısının diğer bölümlere göre kat kat az olmasıdır. Bu durum Elektrik Mühendisi’ni daha değerli kılmaktadır.

Bu siteyle beraber bölümümde hem kendimi geliştirmeyi hemde sitemin ziyaretçilerine bölümüm ve elektrik hakkında bilgi vermeyi hedefliyorum.

CV Tadında Hakkımda:

hakkimda-cvKişisel Bilgiler

 • Ehliyet: B
 • Uyruk: T.C.
 • Şehir: İstanbul / Çanakkale

Yabancı Dil

 • İngilizce
  Yazma: İyi , Konuşma: İyi , Okuma: İyi

Eğitim

 • Çan Fen Lisesi
  09.2010 – 06.2014
 • Yıldız Teknik Üniversitesi
  09.2015 – devam ediyor

Bilgisayar Becerileri

 • MS Word, Excel, Powerpoint, Outlook: İyi
 • AutoCAD: Başlangıç
 • ABB Control Builder Plus: Başlangıç
 • PowerWorld: Başlangıç
 • MATLAB, Delphi,: Başlangıç
 • CorelDraw: Başlangıç
paylaşmak güzeldir..Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Hakkımda” için 11 yorum

 • 25 Ocak 2016 tarihinde, saat 03:01
  Permalink

  Elektrik Mühendisliği adaylığınızda iyi bir yere gelmenizi dilerim 🙂
  Kısaca , Başarılar dilerim 🙂

  Yanıtla
 • 19 Temmuz 2016 tarihinde, saat 19:05
  Permalink

  Elektrik mühendisliğinden mezun olan ile elektrik elektronik mühendisliğinin elektriğini seçip mezun olan arasındaki fark ne ki?

  Yanıtla
 • 20 Kasım 2016 tarihinde, saat 18:54
  Permalink

  Acil tıp teknisyenliği okuyun atanın , boş iş mühendislik o kadar zorlanacaksın bitireceksin askerlik yapacaksın vs vs iş bulabilecen mi bulsan nerede olacak o iş kaç lira maaş alacaksın felan filan. Bunları söylemem deki sebep doğuda okuyan adamda bu diplomayı alıyor sende ben şuradan mezunum felan deme piyasaya çıkınca anlarsın ne demek istediğimi. Bide teknik öğretmenlerde alıyor bu diplomayı … Yanlış anlama söyledikleri mi her sene öss sıralamasın yerleştirme sıralamalarìna bak her sene daha başarısız öğrenciler yerleşiyor bölüme…

  Yanıtla
  • 20 Kasım 2016 tarihinde, saat 19:56
   Permalink

   Kendi adıma konuşayım verdiğiniz örnek mantıklı gelmedi. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Elektrik Mühendisliği okuyorum. Bu üniversiteye girmek için çok çalıştım. Buraya girmek diğer üniversitelerle bir değil. Üniversite seçimi de bölüm seçimi kadar önemli. ÖSS sınavında 25 bine girmiş birine öğretmenlik yaz acil tıp teknisyenliği yaz demekte biraz bilgisizlik olsa gerek. Memur ol kurtul zihniyetini ülke olarak bıraksak daha güzel işler yapılır bu ülkede. Mezun olunca sizin dediğiniz gibi işsiz kalır mıyım çok zahmet çeker miyim zannetmiyorum. Bence böyle örnekler verirken karşınızdaki kişilerin durumunu dikkate alın. Yani ÖSS de ilk 25 bine girmiş birine öğretmen olun veya memur olun denmez denmemeli.

   Yanıtla
   • 21 Kasım 2016 tarihinde, saat 01:25
    Permalink

    Ben 2010 yılında ham puanda 23 bin ekli puanda 29binde olmuş.(lisede pek başarılı olmayan ama çok çalışıp birşeyler yapmaya çalışan biriyim.) elektrik elektronik müh. 3.69 ortalamayla bitirmiş. Ylsy bursunu kazanmış ama kefil vs bulamadığından gidememiș.(Biraz korkuda var yapamam edemem…) Bunları neden söylüyorum senin daha görmediklerini fazlasıyla görmüş olduğumu anla diye söylüyorum. Memur ol kurtul zihniyetini bıraksak… sözüne %100 katılıyorum her fırsatta uygun ortamlarda dile getiyorum o zaman kurtar bu ülkeyi tarzı konuşmalar yapıyorlar. Ar-Ge felan olması lazım diye anlatıyım diyorsun ki boşa konuştuğunu fark ediyorsun. Arkadașa sen matematik öğretmenisin hadi şu matematik olimpiyat sorularını bir çöz nede olsa matematik öğretmenisin diyorsun kalıyor öyle ama gene anlamıyor anlatmak istediğin umrunda değil maaş yatıyor zaten vs vs … Şimdi ben onlardan çok fazla emek verdim uyumadım ders çalıştım araştırdım yaptım olmadı kondansatör patladı o oldu bu oldu vs vs tecrübe kazandım biliyorum yaparım hevesliyim dedim. İş arıyorsun kovalıyorsun aldığım en büyük geri dönüt senin gibi çok adam var dediler. Haklılar. Nasıl mı Haklılar ? Bugün türkiye birincisi bu bölümü boğaziçinde, sonuncusuda atıyorum tunceli ikinci öğretim üniversitesinde okuyor?(Üniversiteleri kötüleme felan anlamında anlamayın öss taban puanlarına bakın, olayı anlayın diye bu örneği veriyorum.) Tıp fakültesinde olsun, diş hekimliğinde olsun bu kadar büyük bir makas farkı olmadığından kaliteyi koruyor. Googledan bakarsan bulursun her ünide bu bölüm var. Sayısıda azınsanmayacak kadar fazla. İki yıllık bir sağlık bölümünü okuyan biri senden fazla maaş alıyor senden daha iyi mesai saatlerinde çalıştığını vs vs görünce herşey boşunaymıș diyorsun. Neyse zamanla anlarsın beni. Sen David K. Cheng amcanın elektromanyetik dersine çalış iyi gelir. Kötü birşey söylediysem özür dillerim.

    Yanıtla
    • 12 Ocak 2017 tarihinde, saat 12:41
     Permalink

     şuan iş yapıyormusunuz ? eğer yapıyorsanız hangi alanda ve kaç tl aldığınızıda söylerseniz bizler daha çok bilgilenmiş oluruz

     Yanıtla
 • 30 Kasım 2016 tarihinde, saat 16:42
  Permalink

  elektrık muhendıslıgı okuyup elektronık alanında uzmanlaşmak olabılırmı mumkun mu yanı ?

  Yanıtla
  • 1 Aralık 2016 tarihinde, saat 13:28
   Permalink

   Elektrik mühendisliği okuyup elektronik alanında uzmanlaşma imkansız değil fakat zor. Eğer elektronik istiyorsanız Elektronik ve Haberleşme bölümünü tercih etmelisiniz. Kocaeli iyi bir üniversite bu arada.

   Yanıtla
 • 30 Kasım 2016 tarihinde, saat 16:43
  Permalink

  ben kocaelı makına veya elektrıge gırmeyı dusunuyorumda elektrık bıraz daha agır basıyo suan için.Mıkro işlemciler dersleri görüyomusunuz ?

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir