Elektrik Faturası Borç Sorgulama İşlemi Kolaylaştı!

İnternetin yaygınlaşmasının ardından herkes işlerini online olarak halletmeye çalışmaktadır. İnsanlar, her konuda internete başvurduğu gibi, Elektrik Faturası Borç Sorgulama işlemini de, internet üzerinden rahatlıkla yapabilmektedir. Gelişen teknolojiye ayak uyduran şirketlerin tamamının internet sitesi ve sağladığı hizmetlerin bulunmasıyla birlikte, aslında hayatımız daha da kolaylaşmıştır.

elektrik-faturasi-borc-sorgulama

Bulunduğunuz ile göre farklılıklar sergileyen elektrik tedarik şirketlerinin kendilerine özel internet sitelerine erişerek, borç sorgulama veya online ödeme işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Örnek verirsek:

Erzurum’da yaşıyorsanız, elektrik hizmetlerini sizlere Aras Elektrik Şirketi sağlıyor demektir. Aras Elektrik Şirketinin internet sayfasına girdikten sonra, karşınıza çıkacak Fatura Sorgulama bölümünden, Fatura Sorgulama ekranına girebilirsiniz. Daha sonra sizlerden birkaç bilgi istenecektir. Tesisat NO bunlardan birisidir. Tesisat NO’nuzu girdikten sonra, güvenlik adımını da belirlenen 3 haneli kodu girmenizin ardından sorgula bölümüne basmanız yeterli olacaktır.

Çanakkale’de yaşıyorsanız, elektrik tedarikçisi firmanız yüksek ihtimalle Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş olacaktır. Firmanın internet sitesine girerek Borç Sorgulama bölümünden İşletme Kodu veya Abone No girerek borcunuzu öğrenebilirsiniz.

Sizlere, eğer borcunuz varsa borç tutarınızı, hangi döneme ait olduğunu ve ne zaman ödenmesi gerektiği gibi temel bilgiler sunulacağı gibi, eğer borcunuz yoksa herhangi bir bilgi vermeyecektir ve belirlenen numaraya ait borç bulunamadı diyecektir.

Bu şekilde, istediğiniz tüm illerde elektrik sağlayıcı şirketin internet sitesine girerek, fatura sorgulamasını oldukça basit bir biçimde yapabilirsiniz. Bu sayede borç öğrenmek için şubelere kadar gitmenize gerek kalmaz. En iyi çözümler için, interneti aktif kullanmanın oldukça önemli olduğu günümüzde, sizlerde kendinize pay çıkartabilirsiniz.

Konuya benzer diğer yazılar...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir